Port Orchard Classic results: OAC edition

I didn’t receive full results from the Port Orchard Classic held last weekend at the South Kitsap Community pool, but I did receive some from Olympic Aquatic Club.

I would prefer to run top 3 from the meet in full, however, since what I have is from OAC I am running the club’s results below.

Name Event Time Place
15u girls
Crane, Kelsey 200 Free 02:20.1 1
Crane, Kelsey 100 Fly 01:09.2 1
Guyt, Juliana 100 Fly 01:20.1 5
Crane, Kelsey 200 Fly 02:40.6 1
Guyt, Juliana 200 Fly 03:02.1 2
Crane, Kelsey 200 IM 02:35.9 1
 Crane, Kelsey 50 Free 29.6 2
Guyt, Juliana 400 IM 06:24.1 4
Guyt, Juliana 400 Free 05:52.0 5
Crane, Kelsey 100 Back 01:14.9 2
Guyt, Juliana 200 Back 02:56.8 6
 15u boys
Otheim, Karl 50 Free 27.31 1
Otheim, Karl 100 Free 01:03.3 2
Harnack, James 400 Free 05:29.2 4
Otheim, Karl 100 Back 01:22.9 5
Harnack, James 200 Free 02:31.1 5
11-12 girls
 Tubberville, Tatiana 200 Back 02:56.6 1
 Ashmore, Kira 200 Fly 03:17.5 1
 Tubberville, Tatiana 200 Free 02:30.9 2
 Snyder, Danielle 200 Free 02:37.1 3
 Tubberville, Tatiana 200 Breast 03:32.9 2
Ashmore, Kira 200 Breast 03:38.7 3
Tubberville, Tatiana 100 Free 01:09.3 3
 Snyder, Danielle 100 Free 01:09.8 4
Ashmore, Kira 100 Fly 01:30.7 3
Tubberville, Tatiana 400 Free 05:23.9 3
Snyder, Danielle 50 Free 32.27 4
 Tubberville, Tatiana 50 Free 33.04 5
 Snyder, Danielle 50 Back 39.62 4
 Tubberville, Tatiana 100 Back 01:25.5 4
Snyder, Danielle 100 Back 01:25.9 5
Ashmore, Kira 50 Breast 46.31 5
Snyder, Danielle 50 Breast 48.06 6
 13-14 girls
 Crane, Kira 200 Back 02:51.7 5
Crane, Kira 50 Free 30.41 2
Crane, Kira 200 Free 02:34.5 3
Crane, Kira 100 Free 01:09.2 4
Crane, Kira 100 Back 01:19.1 4
Crane, Kira 200 Breast 03:24.7 4
Crane, Kira 200 IM 02:54.7 5
Heaman, Madison 400 IM 07:01.9 6
 13-14 boys
Signal, Thomas 200 Fly 03:23.0 5
11-12 boys
Burchell, Ross 200 Free 02:30.2 2
Heaman, Mason 200 Free 02:37.7 4
Guyt, Zane 200 Breast 03:15.3 2
Burchell, Ross )200 Breast 03:23.8 3
Guyt, Zane 200 Fly 03:14.2 2
Burchell, Ross 200 Fly 03:20.2 3
Burchell, Ross 100 Free 01:10.7 3
Heaman, Mason 100 Free 01:12.6 6
Guyt, Zane E 100 Breast 01:33.1 3
Burchell, Ross 100 Fly 01:29.0 3
Thomasberg, Robert 100 Fly 01:36.1 6
Guyt, Zane 400 IM 06:31.6 3
Burchell, Ros 200 Back 03:03.1 4
Heaman, Mason 200 Back 03:12.7 5
Thomasberg, Robert 50 Fly 43.78 5
Burchell, Ross 200 IM 02:57.1 5
Heaman, Mason 400 Free 05:32.7 5
 Boys 10u
Stewart, Tyler 200 IM 03:41.8 2
Burchell, Ryan 200 IM 04:05.1 5
Stewart, Curtis 200 IM 05:26.8 6
Stewart, Tyler 200 Free 03:07.0 3
Stewart, Tyler 100 Breast 02:03.5 4
Stewart, Tyler 50 Free 38.85
Stewart, Tyler 100 Free 01:27.6 5
Stewart, Tyler 50 Back 49.7 5
Burchell, Ryan 50 Back 52.95 6
Burchell, Ryan 100 Fly 02:16.6 5
Stewart, Tyler 50 Breast 56.67 6
Girls 10u
Helmer, Elizabeth 50 Fly            44.98            4
Ashmore, Amanda 50 Fly 46.7 5
Ashmore, Amanda 100 Fly 01:53.5 4
Hofer, Beverly 100 Fly 01:55.9 5
Helmer, Elizabeth 200 IM 03:43.0 4
Ashmore, Amanda 200 IM 03:43.6 5
Helmer, Elizabeth 200 Free 03:10.0 6
Ashmore, Amanda 50 Breast 56.49 6